ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA - NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM ČNB V BRNĚ

ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA - NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM ČNB V BRNĚ

Rooseveltova 18

www.nc.cnb.cz 

Vstup zdarma

Poslední vstup ve 23.00


Z technických důvodů NENÍ možné nyní využít bezbariérový přístup do NC!!

Ukázat na mapě

Stálá expozice

  • Lidé a peníze
  • Krása ve skle a kovu

Program

  • 18:0023:00 Lidé a peníze

    Expozice "Lidé a peníze" Návštěvnického centra v Brně vytvořená ve spolupráci s Moravským zemským muzeem se nalézá v budově dřívější Hypoteční banky markrabství Moravského a dnes České národní banky. Nabízí jedinečný pohled pohled na historii vývoje peněz a prezentuje ucelený vývoj měny v českých zemích s důrazem na odlišná specifika tohoto fenoménu na Moravě. Návštěvníci si mohou prohlédnout unikátní dokumenty dokládající historii měnové politiky, dále platidla a ukázky ochrany peněz v minulosti a současnosti. 

  • 18:0023:00 Krása ve skle a kovu

    Výstava "Krása ve skle a kovu" představuje dílo jednoho z nejvýznamnějších tvůrců československých a českých mincí Jiřího Harcuby (1928-2013), které odkázal ČNB. Na několika desítkách sochařských a sklářských exponátů dokumentuje celoživotní dílo tohoto světově uznávaného sklářského výtvarníka, sochaře a medailéra, který je autorem např. české pětikoruny.

  • 18:0023:00 Program Kromě stálé expozice "Lidé a peníze" a výstavy "Krása ve skle a kovu" bude k dispozici i doprovodný materiál k výročí 30 let od vzniku české a slovenské měny a hravé aktivity k prvním narozeninám Návštěvnického centra ČNB

ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA - NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM ČNB V BRNĚ na mapě