Knihovna Jiřího Mahena v Brně – Mahenův památník

Otevřeno 18:00-23:00

Ukázat na mapě

• 16:00 Divadlo Prkno - pohádkové představení pro děti

Jak se žije v domečku myšce, ptáčkovi a klobáse? Blaze, dokud se jim do toho nezačne plést zlý pták Kulišák. Jak to celé dopadne se dozvíme v pohádce divadla Prkno, které ve Veverské Bítýšce a na Brněnsku působí od roku 1996.

• 17:00 Maršovští hraničáři - ležení československých legií

Komentovaná prohlídka ležení čs. legií v zahradě Mahenova památníku v podání spolku vojenské historie Maršovští hraničáři. V rámci ležení budou pro děti i dospělé přichystány různé soutěže a aktivity.

• 18:00 Piš mi. Tvoje Alma - scénické čtení

Dramatizaci životního příběhu houslistky a dirigentky Almy Rosé z pera jihlavského spisovatele Zdeňka Geista přednese herečka Zuzana Truplová.

• 19:00 Slavnostní kostýmovaná prohlídka Mahenova památníku

Prohlídku s průvodci v dobových kostýmech doplní divadelně pojaté výjevy ze života rodiny Mahenů.

• 20:00 Přestávka v programu

• 20:30 Slavnostní kostýmovaná prohlídka Památníku

Prohlídku s průvodci v dobových kostýmech doplní divadelně pojaté výjevy ze života rodiny Mahenů.

• 21:30 Adam Rut - koncert

Písničkář Adam Rut skládá a vystupuje už přes 20 let. Působil v kapele Ve3vnoci, dnes je členem a spoluautorem repertoáru kapely Mizmar. Můžete ho znát taky z koncertů sdružení Osamělých písničkářů.

Knihovna Jiřího Mahena v Brně – Mahenův památník na mapě