Vašulka Kitchen Brno

Vašulka Kitchen Brno

Malinovského nám. 2, Brno
www.vasulkakitchen.org

Vstupné zdarma
​​​​​​​Poslední vstup ve 23:30

Ukázat na mapě

Aktuální výstavy

 • Vašulka Kitchen – Ateliér Time-Based Media, Ústí nad Labem

Program

 • 18:0024:00 Vašulka Kitchen – Ateliér Time-Based Media, Ústí nad Labem

  Výstava: Ateliér Time-Based Media, Ústí nad Labem
  Vašulka Kitchen Brno

  Ateliér Time-Based Media vedený Danielem Hanzlíkem a Pavlem Mrkusem se od roku 2009 zabývá videem a zvukem v propojení se současným výtvarným uměním. Zaměření ateliéru zdůrazňuje zvládnutí technologických a digitálních postupů při zpracování obrazu, videa a zvuku, jejichž výstupem jsou velkorysé realizace, prostorové a interaktivní instalace. Pro výstavu ve Vašulka Kitchen Brno připravil ateliér nové kolektivní dílo, spojující různá média, světla, obrazy a zvuky do časově proměnlivé struktury a instalace připomínající audiovizuální laboratoř.

 • 20:00 Ateliér Time-Based Media, Ústí nad Labem / komentovaná prohlídka výstavy
 • 22:00 Alberto Novello: Laser Drawing / laserová projekce ovládaná pomocí modulárních syntetizátorů v parku za Domem umění

  Alberto Novello: Laser Drawing

  Exteriérové audiovizuální vystoupení italského umělce Alberta Novella představí projekci barevných světelných laserů ovládaných pomocí modulárních syntetizátorů. Využití nalezených analogových nástrojů ve spojení se světelnou kresbou vytváří kontemplativní audiovizuální improvizaci, která zkoumá vztah zvuku a světla a jejich souvislostí. Projekce se bude promítat na zadní štít fasády Domu umění v parku Koliště.

  Alberto Novello alias JesterN vystudoval nukleární fyziku na univerzitě v Triestu, absolvoval Umělecko vědecké technologie s Jean Claude Rissetem, obdržel doktorský titul na Technické univerzitě v Eidhovenu a absolvoval obor Elektronická hudba na Institutu Sonologie v Haagu.

 • 18:00 + po celou dobu občerstvení, DJ Ana Mi v parku za Domem umění

Vašulka Kitchen Brno na mapě